3

Perełki Allegro: Brabus 850 6.0 Biturbo

Dziś w Perełkach Allegro oferta wyróżniająca się unikalnością. Jeden z polskich salonów Mercedesa wystawił na sprzedaż wyjątkowego Brabusa 650 6.0 Biturbo, czyli hardcorową wersję S63 AMG Coupe.

Samochód jest pojazdem demonstracyjnym dielera i ma przejechane 6400 kilometrów. Auto jest w idealnym stanie. W ogłoszeniu czytamy, że jest na ten moment jest to jedyny egzemplarz w kraju.

Brabus 850 6.0 Biturbo to wyjątkowa wersja Mercedesa S63 Coupe AMG. Inżynierowie rozwiercili silnik powiększając pojemność z 5,5 do 6 litrów, zainstalowano kuty wał korbowy, wymieniono turbosprężarki na takie o zwiększonej wydajności, zamontowano rury wlotów powietrza pokryte złotem, dorzucono intercooler i nowy układ wydechowy.

Oprócz tego całość otrzymała zupełnie nowy body-kit wykonany z włókna szklanego, a samochód wyposażono o specjalne aluminiowe felgi.

Wprowadzone zmiany spowodowały wzrost mocy do 838 KM oraz moment obrotowy wynosi teraz 1450 Nm. To pozawala na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy, a prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 350 km/h. Dodatkowo elektronicznie ograniczono moment obrotowy na niskich obrotach do 1150 Nm, by zapewnić maksymalną przyczepność.

Oferowany w Poznaniu egzemplarz został wyceniony na 1 815 000 zł.

Perełki Allegro to nowa seria na naszej stronie. Będziemy prezentować najbardziej rzucające się w oczy i wyjątkowe (w różny sposób) samochody na polskim serwisie aukcyjnym Allegro.pl. Jeśli macie propozycje na nowe wpisy, piszcie do nas w komentarzach lub bezpośrednio poprzez formularz kontaktu.

Źródło: Otomoto

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar

wpDiscuz
Close