ZQab

Top Gear od fanów dla fanów – pomysł rozwoju strony

Od lat czekaliśmy aż powstanie polska odmiana krajowa Top Gear, lecz nigdy się jednak nie doczekaliśmy. Czemu jednak nie moglibyśmy zrobić jej sami? Pierwsze takie pomysły pojawiły się w 2011 roku. Może czas je zrealizować? How hard can it be?

Pierwsze projekty własnego Top Gear pamiętają jeszcze czasy naszego forum TGFanSite.com. W 2011 roku powstał w nim wątek (nadal dostępny jeśli ktoś chciałby poczytać), w którym użytkownicy pisali propozycje 8-odcinkowego sezonu fikcyjnego programu, który docelowo miał się zwać Top Gear Polska. Pojawiło się wiele ciekawych pomysłów, propozycji testów, wyzwań, gości, a nawet projekty torów testowych.

Sam pamiętam, że miałem ambitne plany stworzenia tego na własną rękę, gdy zaczynałem przygodę z samochodami i CarTests.pl. Powstało wiele stron scenariuszy, projektów, a nawet pierwsze testowe ujęcia. Wszystko jednak stanęło na niczym, a sam traktowałem to jako przygodę i nic nigdy nie ujrzało światła dziennego.

Ostatnio podczas oglądania archiwalnych odcinków show i myślenia o tym wszystkim jak teraz wygląda Top Gear oraz jak to wszystko się zmieniło, zastanawiałem się czy tych dawnych pomysłów nie da się urzeczywistnić. Czy my, fani Top Gear, jesteśmy w stanie zrobić własny program od fanów dla fanów? Technologia poszła w oszałamiającym tempie do przodu, serwisy pokroju YouTube bardzo się rozwinęły, a kamery o rozsądnych parametrach można kupić w bardzo niskich cenach.

Co sądzicie o stworzeniu takiego programu, który mógłby się ukazywać w formie kanału YouTube? Do stworzenia takiego programu potrzebne byłoby kilka osób, w tym scenarzyści, operatorzy kamer, kierowcy chase-carów oraz prezenterzy. Musielibyśmy wymyślić cały zarys programu, jego stałe fragmenty i całą otoczkę. Dodatkowo należałoby ustalić czas trwania oraz co by się w danych odcinkach znalazło.

Zachęcam do komentowania w sekcji poniżej. Nie wymagana jest rejestracja, by pisać.
Pierwsze komentarze są ręcznie akceptowane, mogą się pojawić z opóźnieniem do 2 godzin. Następne po podaniu tego samego maila, są dodawane automatycznie.

Aktualizacja [09.03.2016]
Odzew w sprawie mojego nocnego pomysłu mnie mega pozytywnie zaskoczył. Dzięki za wszystkie słowa wsparcia, komentarze, propozycje pomocy w projekcie, a także negatywne opinie. Jest tego tak dużo, że chyba rozsądniejsze byłoby założenie forum do tego 🙂

Wpadłem na pomysł, by spotkać się z osobami na poważnie zainteresowanych kooperacją w tym zakresie. Moją propozycją jest 15 marca 2016 18 marca 2016, Stadion Narodowy, Warszawa. Ktoś chętny? Ze swojej strony gwarantuję Seata Leona Cupra ST 😉

Leave a Reply

38 Comments on "Top Gear od fanów dla fanów – pomysł rozwoju strony"

Notify of
avatar

Sort by:   newest | oldest | most voted
Adma
Guest
Adma
1 year 9 months ago

Hej, po przeczytaniu książki Richarda Portera “Top Gear od środka” postanowiłem odświeżyć sobie część odcinków i zerknąć przy okazji co się dzieje z Jeremym, Jamsem i Richardem. Natrafiłem na ten właśnie temat, działacie coś w tej sprawie? Coś się w tym kierunku dzieje? bo przyznam pomysł o oddaniu “hołdu” dla seri Top Gear od fanów jest super:) Sam służę swoim fiatem coupe jeśli będzie to potrzebne;) Pozdrawiam i nie poddawajcie się!;)

Sebastian
Guest
Sebastian
1 year 10 months ago

Cześć, przypadkowo trafiłem na ten temat i dobrze się składa bo od jakiegoś czasu jestem na etapie montowania ekipy do podobnego projektu. Czy będziecie dzisiaj pod stadionem??? Jestem chętny na spotkanie.
Pisz pilnie na [adres usunięty, jest w systemie]. JESTEM OSOBĄ POWAŻNĄ w tym temacie…. 🙂

Karol
Guest
Karol
1 year 10 months ago

ogółem uważam to za świetny pomysł, sam rozmyślałem jeszcze jakiś czas temu czy kiedyś coś takiego powstanie, czy jest jakaś nadzieja, a czy może to zwykłe marzenie i proszę, utwierdzilem się w przekonaniu logując się na fb.

mfraczek
Member
mfraczek
1 year 10 months ago
Ale chyba nie myślisz o korzystaniu z nazwy Top Gear? Na to trzeba by mieć licencję, a użycie nazwy zastrzeżonej bez zgody właścicieli pociągnęłoby za sobą konsekwencje prawne. Nie zgadzam się, że to musi być bardzo kosztowne. Popatrzcie na testy Marka Wieruszewskiego (moim zdaniem najlepszy polski vloger moto) – wszystko robi sam z partnerką, a wygląda to profeska. Zainwestować w kilka kamer i drona – obmyślić fajne ujęcia. Moim zdaniem kluczowy jest dobry pomysł (nie kopiowanie formuły Top Gear, to nie ma sensu) i dobrze dobrani prezenterzy. Nie wyobrażam sobie, żeby taki program prowadzili – pardon za słownictwo – gówniarze,… Read more »
wpDiscuz
Close