Richard Hammond's Science of Stupid Richard Hammond, host of "Science of Stupid." (Photo Credit: National Geographic Channels)

Richard Hammond niemalże został zwolniony z Top Gear

Clarkson, Hammond i May to nierozłączne i niepowtarzalne trio. Jednakże był okres, gdy zamiast trio mogło ostatecznie być jedynie duo.

Richard Hammond debiutował w pierwszym odcinku nowej wersji Top Gear, której premiera odbyła się 20 października 2002. W historii programu jest również jedynym prezenterem, który pojawił we wszystkich 227 odcinkach programu, gdyż Jeremy Clarkson nie pojawił się w ostatnim.

Po emisji pierwszego sezonu nie było jednak pewne czy Hammond będzie miał przedłużony kontrakt z BBC. Informację zdradział Andy Wilman, były producent Top Gear, a aktualnie producent The Grand Tour.

„Przez jakiś czas, z powodu, którego nie potrafię zrozumieć, kierownictwo BBC nie było pewne czy Richard zostanie w programie i grudniu powiedziało mu: ‚Być może nie będziemy cię chcieli z powrotem w drugiej serii, lecz w każdym razie, wesołych świąt.”

Ostatecznie Hammond nie stracił posady i pojawił się w drugim sezonie show. Było to najpewniej związane z odejściem Jasona Dawe, jednego z oryginalnych prezenterów Top Gear. Niewykluczone, że BBC nie chciało zatrudniać dwóch nowych prezenterów.

„Nie było wątpliwości, że Richard pozostanie w Top Gear. Mieliśmy kolejną wizytę z BBC Meddling Department i powiedziano nam, że badania rynku wykazały, że połowa naszej widowni to osoby młode, stylowe i atrakcyjne. Zasugerowano abyśmy zatrudnili właśnie takiego nowego prezentera. 

Mimo wielkich starań przez długi czas znaleźliśmy wyłącznie jedną osobę, która idealnie pasuje na to stanowisko – Jamesa Maya.”

Źródło: The Guardian

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Richard Hammond niemalże został zwolniony z Top Gear"

Powiadom o
avatar

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Jarosław
Gość
5 miesięcy 17 dni temu

TOP GEAR-kultowy niezaprzeczalnie program-jest wart funta kłaków bez takich postaci jak Clarcson,Hammond i May,oni już teraz są legendami a BBC przez głupią ambicję i wspomnianą głupotę straciło najlepsze show w historii każdej telewizji.

wpDiscuz
Close