thumb (35)

Tetsuya Tada gościem honorowym spotkania właścicieli GT86

Tetsuya Tada, główny inżynier Toyoty GT86, był gościem honorowym spotkania właścicieli GT86 zorganizowanego przez Toyota UK. Tada-san rozmawiał z uczestnikami zlotu, oglądał ich samochody i rozdawał autografy – niektóre bezpośrednio na autach.

W spotkaniu wzięło udział 27 samochodów. Wiele z nich wyglądało, jakby właśnie wyjechały z fabryki. Inne mogły się pochwalić spektakularnym tuningiem. Nie zabrakło sześciu GT86, nawiązujących wyglądem do kultowych Toyot, które zapisały się w historii motorsportu. GT86 zainspirowane przez Toyotę 2000GT Shelby, Toyotę Celicę Castrol GT-Four WRC czy Toyotę Celicę 1600GT Ove Anderssona były atrakcją ubiegłorocznego festiwalu w Goodwood.

Zespoły Fensport i Rogue Motorsport pojawiły się ze swoimi tuningowanymi autami o mocy około 500 KM. Na spotkaniu pojawiło się też wielu prywatnych miłośników sportowych Toyot. Na honorowym miejscu stanęła klasyczna Corolla AE86 GT Coupe, słynna poprzedniczka współczesnego modelu. Był to lekki samochód z tylnym napędem, o dużych możliwościach sportowych i przystępnej cenie, który zadebiutował w 1983 r. Legendarny Hachi-Roku (86 po japońsku) przeniknął do kultury popularnej i stał się ulubionym samochodem młodych fanów driftingu w Japonii.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar

wpDiscuz
Close